KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16087003
*
nr 1608 7003
Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad 2021, efter J W Waterhouse, "Study for a naiad. Olja på duk, 48x37 cm, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 18:18:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 18:36:25
1
500 kr
24/3 21:12:00
2
150 kr
24/3 21:12:00
1
200 kr (Budbetjänt)
24/3 21:12:11
2
400 kr
24/3 21:12:11
1
450 kr (Budbetjänt)
24/3 21:12:17
2
500 kr
24/3 21:12:17
1
500 kr (Budbetjänt)
24/3 21:12:20
2
600 kr
24/3 21:14:53
1
Vinnande bud
24/3 21:26:22
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elisabeth ekwall j w waterhouse olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1608 7003
Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad 2021, efter J W Waterhouse, "Study for a naiad. Olja på duk, 48x37 cm, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 18:36:25 | 1 | 500 kr |
24/3 21:12:00 | 2 | 150 kr |
24/3 21:12:00 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
24/3 21:12:11 | 2 | 400 kr |
24/3 21:12:11 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
24/3 21:12:17 | 2 | 500 kr |
24/3 21:12:17 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
24/3 21:12:20 | 2 | 600 kr |
24/3 21:14:53 | 1 | Vinnande bud |
24/3 21:26:22 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elisabeth ekwall j w waterhouse olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52